Zacisze

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-04-05 10:00:02

Izabela Szeszuła
Administrator
Dołączył: 2017-04-05
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Droga na ul. Zacisze

Witam,

w związku z sąsiedzkimi dyskusjami na temat zrobienia czegoś z drogą, aby się auta nie zakopywały, informuję, że w ciągu tygodnia powinniśmy mieć ostateczną kalkulację sporządzoną przez gościa, który już wcześniej zapoznawał się z sytuacją. Sądzę, że koszt nie powinien przekroczyć po 1000 zł od domu, ale finalnie będę w stanie dokładnie to określić po ostatecznym kosztorysie i po tym jak będę wiedziała na pewno ile osób się deklaruje. Plan jest taki, aby drogę wyrównać , wyłożyć geowłókniną i wysypać gruzem. Geowłóknina ma nie dopuścić do  wymieszania się nawiezionego gruzu z błotem, które powstanie pod spodem po opadach. Ponadto gruz będzie wysypany na całej szerokości od posesji do posesji, bo najczęściej auta parkują się i zakopują właśnie na poboczach. Jeśli chodzi o zrobienie drenażu, to jakieś studnie chłonne czy jak się to nazywało to już by był tak wysoki koszt, że raczej nikomu by się nie uśmiechało na to zrzucać ( około 50 tys. ) Droga miałaby być utwardzona do zakrętu ( na wysokości domu z czerwonej cegły) lub do szarego domu - jeśli sąsiedzi będą zainteresowani również utwardzeniem.  Termin realizacji wyrównania i utwardzenia drogi planowany jest mniej więcej na 15.05.2017 r., więc kasa będzie zbierana do 10.05.2017 r . W związku z tym - kto chętny do zbierania pieniędzy? Ja niekoniecznie, bo będę miała cykora po prostu ;P   Jak termin będzie dokładnie znany, to będzie prośba, aby auta zostawić poza naszymi zabudowaniami lub wjechać nimi na posesję. Mam nadzieję, że plan jest w miarę jasny i dla każdego przyjazny. Pozdrawiam, Izabela Szeszuła - Zacisze 6.

P.S. Prosiłabym aby na forum nie wypowiadać się anonimowo- wtedy sprawa będzie ułatwiona przy organizacji wszystkiego.

Offline

#2 2017-04-11 09:04:34

Magda
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-11
Liczba postów: 1
Windows 8.1Internet Explorer 11.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Hej wszystkim.
Faktycznie dobry pomysł z tym forum  [dblpt])

Co do tematu.
Utwardzenie jest bardzo potrzebne, niezaprzeczalnie.
Powiedz tylko proszę, czy ekipa, która będzie to robić podpowiedziała może jak będzie się zachowywać droga pod wpływem ciężkich pojazdów, mam tu na myśli budowy czy remonty, które będą się dopiero rozpoczynać? Czy została ustalona jakaś konkretna szerokość utwardzenia czy po prostu od granicy działki do granicy? Mam nadzieję, że została wzięta pod uwagę cała droga, wraz z wcięciem koło numerów 5, 7 i 9 (nasza  [dblpt]D ).
Ach i czy wyrównanie oznacza także ustalenie poziomu drogi? Na tę chwilę mamy dość dużą falę wzdłuż całego odcinka.

Dziękuje za info.

Pozdrawiam,

Magda

P.S. Dziś przekazaliśmy adres tego forum do przyszłych mieszkańców numeru 7 [dblpt]dumny[dblpt] .

Offline

#3 2017-04-11 14:25:08

Izabela Szeszuła
Administrator
Dołączył: 2017-04-05
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 57.0.2987.133

Odp: Droga na ul. Zacisze

Hejoo,

gość, który będzie to robił - mówił, że niestety tylko asfalt uchroniłby przed tym, że droga znów się nie zepsuje przy kolejnych budowach i używaniu ciężkiego sprzętu. Więc musimy liczyć się z tym, że po kolejnych wirażach koparek itp. droga nie będzie idealna. Ta geowłóknina może troszkę pomóc, że może az tak się gruz nie zmiesza z nowym błotem. Przy wstępnych rozmowach było brane pod uwagę wysypanie gruzu między granicami działek do zakrętu ( tak na wysokości zakończenia czerwonego domu - stojąc przodem o niego to do garażu, więc zakręt też obejmie ). Ale wtedy jeszcze pod czwórką nikt nie mieszkał. W związku z tym pytanie do Państwa spod czwórki czy chcą by do ich posesji miało być też wysypane i chcą się dorzucić?
Co do "czy wyrównanie oznacza także ustalenie poziomu drogi?" - yyyyy , no gość ma przyjechać z jakimś niwelatorem, żeby coś tam policzyć jaki spad czy coś tam, ale nie ogarniam do końca tematu ;P Więc mniemam, że chodzi Ci o to, że czy będzie ona wyrównana na tyle, że nie będzie się kumulować w jednym miejscu - z tego, co go zrozumiałam z tym niwelatorem, to chyba tak to będzie zrobione. Aczkolwiek nie możemy liczyć na to, że nie będzie wody w ogóle, bo spady mamy z każdych stron działek - droga jest położona niżej niż budynki więc zawsze będzie spływać z posesji. Będzie o tyle lepiej, że nie będziemy się zakopywać. A gdybyśmy nie chcieli mieć wody w ogóle na ulicy, to trzeba by było zrobić A) albo drenaż ( który jest drogi ) z odprowadzeniem do stawku Jana - ale ta opcja odpada, bo jak zrobimy to bez pozwolenia gminy, to za kilka lat Janowi lub komuś z jego rodziny może się przypomnieć, ze coś było bezprawnie i jakieś problemy tylko z tego będą , więc lepiej odpuścić tę opcję - i to nie tylko moje zdanie  B) jakieś studnie chłonne, które też są masakrycznie drogie.
Tak więc na tą chwilę pozostaje nam najtańsza opcja - czyli gruz, który i tak nas wyniesie około 1000 zł na jedną hacjendę [dblpt])
Dzięki Madzia, że przekazałaś "siódemce" info [sred])

Pozdrawiam,
Iza

Offline

#4 2017-04-15 08:52:12

Piotr S
Użytkownik
Skąd: Zacisze 21
Dołączył: 2017-04-15
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 52.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Cześć,
Bardzo dobry pomysł z forum, na pewno ułatwi porozumienie się [dblpt])
Oczywiście również uważam, że utwardzenie drogi jest niezbędne i pilne.
Mam jednak dwie wątpliwości, które chciałbym poruszyć.
1. Proszę o spytanie wykonawcy jaki byłby koszt utwardzenia drogi klińcem zamiast gruzu (klińcem utwardzony jest odcinek drogi przy gospodarstwie z kozami) lub podanie do niego jakiegoś kontaktu. W przypadku gruzu jest problem z różnej wielkości kawałkami mimo sortowania i niejednorodnością materiału. Beton pokruszy się b. szybko i zniknie, mniejsze bryły opadną w grunt, a zostaną duże fragmenty ceramiczne. W ten sposób załatwiły się np. lasy państwowe w Tulcach, utwardzili leśną drogę gruzem w skutek czego koleiny i dziury są takie, że przejechać nie idzie samochodem osobowym/rowerem - całość zbierają i robią od nowa. Rozwiązanie z gruzem jest dobre na utwardzenie gruntu pod ruch samochodów ciężarowych czy maszyn budowlanych. Dodatkowo gruz jest zanieczyszczony płytkami ceramicznymi, betonem, zbrojeniem i innymi śmieciami z rozbiórek.
Kliniec jako materiał jest o ok. 50% droższy od gruzu, pozostałe koszty prac pozostaną.
2. Kwestia odprowadzenia wody. Moim zdaniem powinniśmy co najmniej co drugi dom (od strony rowu) zrobić studzienkę odpływową i wodę z drogi zrzucać do rowu. Koszt niewielki, kwestia 30m rury, studzienka i dzień machania łopatą. Grunt w okolicy w ogóle nie chłonie wody, jeśli jej nie odprowadzimy z drogi to będzie stała jak teraz i możemy się długo drogą nie nacieszyć.


---------------------------------
Zacisze 21

Offline

#5 2017-04-20 15:04:38

Piotr D
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-20
Liczba postów: 1
Windows 8.1Firefox 52.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Witam.
Jeżeli droga ma być wyrównana z jakimś spadem ,żeby woda nie kumulowała się w jednym miejscu, to jak miałby być ten spad zrobiony ,w sensie w którą stronę, bo jedynym miejscem gdzie możemy aktualnie odprowadzać wodę deszczową jest rów.. Idąc dalej tym tropem, żeby to miało jakiś sens trzeba tą drogę "odwodnić" ,bo inaczej bardzo szybko będziemy znów narzekali. Rozwiązanie żeby osoby mieszkające od strony rowu miały studzienki odpływowe jest dobre ( i chyba na tą chwilę jedyne), ale trzeba pamiętać ,że rów na tą chwilę jest niedrożny, i może nie odebrać wszystkiego co miałoby do niego docelowo spłynąć.
Także nie jestem przekonany do typowego gruzu, choć zdaję sobie sprawę ,że to było najtańsze rozwiązanie.

Pozdrawiam Piotr, Zacisze 19

Offline

#6 2017-04-24 09:10:19

Izabela Szeszuła
Administrator
Dołączył: 2017-04-05
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 57.0.2987.133

Odp: Droga na ul. Zacisze

Hej,

czytając posty kolegów z 21 i 19 stwierdzam, ze Wy chyba się na tym znacie [sred]) Ja jestem kobietą , więc pytania i sugestie, które się tu pojawiają nie należą do kręgu moich zainteresowań [sred]) Forum założyłam, żeby temat się w ogóle ruszył. Ten gość, który miał nawieźć gruz jeszcze nie podjechał na wycenę ostateczną . Mówi, ze kliniec w chwili obecnej ma po takiej samej cenie jak gruz -  jakiś kolejowy, używany. Ale jeśli się na tym znacie, to najlepiej będzie jak do niego przedzwonicie ( już go uprzedziłam, że będzie telefon z Zacisza [sred]) ) i pogadacie po męsku ;P Jeśli chodzi o odwodnienie, to z rowem - decyzja należy do Was - mieszkających po tamtej stronie, bo żeby Was potem nie zalewało z tamtej  strony.Aha, a gość od drogi również kopał tutaj pod nasze fundamenty, więc zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jaką mamy tu drogę, ziemię, wysokie wody gruntowe ( czy jakoś tak ). Piotrze S - na PRIV przesyłam Ci numer do tego gościa od drogi. Pozdrawiam, Iza

Offline

#7 2017-04-28 11:14:35

Piotr S
Użytkownik
Skąd: Zacisze 21
Dołączył: 2017-04-15
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 53.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Osobiście nie moja branża, ale staram się możliwe w tej sprawie poszerzyć horyzonty i kontaktuję się z dwoma osobami mającymi z temacie wiedzę [dblpt])  Rozmawiałem dziś z panem do którego numer dostałem od @Izabela Szeszuła. Z jego strony koszt wykonania drogi jest stały, niezależnie od tego czym drogę wysypiemy (pomijając oczywiście ewentualne odpływy itp.). W wyborze technologii nam nie pomoże i pozostawia do decyzji nam. Postaram się zdobyć projekt przekroju utwardzonej drogi tego typu na gruncie jak nasz, da nam to obraz jakiej grubości powinna być warstwa tłucznia. Jednak osoby z którymi się konsultuję, cały czas zwracają uwagę na problem odwodnienia. Jeśli ktoś z Was będzie miał czas w trakcie majówki to możemy przemierzyć fragment drogi który chcemy zrobić. Na podstawie tego policzymy ilość potrzebnego kruszywa/gruzu (czy na co tam się zdecydujemy ostatecznie) i złożymy zapytania u kilku dostawców, niech się szarpią o cenę. Mając ceny myślę, że będzie łatwiej się zdecydować i wybrać, którąś z opcji. Moim zdaniem powinniśmy kupić nowe kruszywo, to spod torów jest zanieczyszczone smarami, olejami i wszystkim z kolejowych toalet.


---------------------------------
Zacisze 21

Offline

#8 2017-06-07 16:47:21

Piotr S
Użytkownik
Skąd: Zacisze 21
Dołączył: 2017-04-15
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 53.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Cześć, przepraszam, że to tyle trwało... w temacie drogi dostałem odpowiedź od znajomego. Na podobnym gruncie wykonali z powodzeniem drogę utwardzoną: włóknina, 10 cm ubitego żwiru, 30-40cm tłucznia, całość ubita. Dodatkowo wzdłuż drogi wykonali odpływ odbierający nadmiar wody. Zaznaczył, że sprawdza się to jako droga wewnętrzna bez częstego użytkowania przez samochody ciężarowe, ponadto zaparkowane na ulicy samochody osobowe również na dłuższą metę wybiją dziury. Tego typu drogę należy raz w sezonie wyrównać i powinno być ok.
Jutro prześlę zapytanie o cenę do kilku firm, które mogłyby dowieźć nam materiały. Przeliczę koszt materiału na długość drogi przed jedną posesją (od mkdom) ponieważ nie wiem którzy mieszkańcy się zdecydowali i jakie są długości ich działek.


---------------------------------
Zacisze 21

Offline

#9 2017-06-21 08:39:29

Piotr S
Użytkownik
Skąd: Zacisze 21
Dołączył: 2017-04-15
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 53.0

Odp: Droga na ul. Zacisze

Mam ceny na kruszywo (mieszanka granitowa frakcja gruba z drobniejszą - materiał którym utwardzana była droga przy gospodarstwie) z transportem:
- MM TRANS  56 zł/t  netto (ale bez faktury za tyle nam sprzedadzą)
- JUPITRANS 75 zł/t netto
- POLSKIE KRUSZYWO 60 zł/t netto
Pozostałe firmy miały wyższe ceny.

Orientacyjnie długość prostego odcinka naszej drogi to ok. 100 m, ok. szerokość 9 m. Z informacji które mi podali wstępnie możemy warstwę 20 cm rozsypać, za kilka sezonów dosypać sam kliniec żeby dodatkowo utwardzić i estetycznie poprawić. Z tony powinno się udać uzyskać ok. 4 m^2 drogi, więc potrzebne będzie ok. 225 ton. Transport byłby najpewniej wannami 25 ton, czyli 10 transportów łącznie 250 ton - wstępnie koszt kruszywa z transportem to ok. 14.000 zł.

Dodatkowo mm trans wykonuje również tego typu drogi, postaram się umówić z kimś z tej firmy żeby wycenił robotę jako całość z dostawą materiału włącznie. Poda mi adres ulic w Szczepankowie, które robili to będzie możliwość obejrzenia rezultatu ich pracy.


---------------------------------
Zacisze 21

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka